Get a Berlin look

27. října 2010 v 17:41 | Haňul |  Daily portrait
Článek je schovaný v c.č. :D Ale určit stojí za přečtení ;) Snad..Belín//©littleperfect.blog.cz
Mezi věci co sem si sbalila do Berlína patřila i trhačka a propiska. Řekla sem si, že si budu psát něco jako deník (dva dny to přece zvládnu), abych vás mohla o všem pečlivě informovat :D Vastávala sem, jak všichni víte v 5 ráno. Běžně vstávam v 7! Povedlo se mi vstát se zpožděním. Do koupelny, kde sem si patlala na oči řasenku přišel otec, ten vyjížděl z domova až v 6:45, takže moh v klidu těch 5 minut počkat, ale evidentně se rozhod, že mi bude jako rodič každýho puberťáka znepříjemnňovat život. Ustoupila sem. Zbytek příprav sem přežila bez větších potíží. Dokonce sem si uhájila converky (až v Berlíně sem zjistila, že v kozačkách by mi zima určitě nebyla). K autobusu sme přijeli ve třičtvrtě (podle matky se zpožděním). Byla tam asi polovina lidí. Chvíli před šestou sme si mohli dojít do školy na záchod. A tak sem začla vystrkovat Niki z autobusu. Když sme vlezly do školy ujistila sem se, že na záchod nepotřebuje (:D) a že jí můžu vzít na mojí akci.

Na záchod sme měli jít do prvního patra. Naše třída je ve druhým, ale stejně sme nenápadně vyběhly o patro výš. Byla tma tma (jak nečekané). Rozsvítit si, ale znamenalo jistou smrt. Naštěstí mi na strefení se do klíčoví dírky stačilo světlo Nikolky mobilu. Vlezka sem do třídy. Do oken svítilo světlo pouličních lamp. Ještě vidět z okna osvětlenou Eiffelovku a bylo by to dokonalý. Na lavici sem hodila dva rozvrhy VA a papír s příběhem na pravěk. Až v týhle chvíli mi došlo, že občanku pro Evičku nemam. Tímo bych se jí chtěla omluvit, ale já jí nechala položenou na stole... Vyjely sme asi 7 minut po 6. Z ČR sme měli vyjíždět za světla a cestu za tmy sem trávila kecáním s Niki a posloucháním Everybody's Fool od Evanescence, byla sem líná přepnout na jinou písničku a navíc tahle byla jediná co přehlušila ty hrůzy z různých koutů autobusu jako například Justin Bieber :D
--Tímto končí moje poctivé zapisování--
Do Německa sme dojeli v půl desátý. První den sem nefotila a tak mi dělá problém si vzpomenout kde sme byli :D Ehm takže první den: byla sme na náměstí Alexander Platz, pak sme šli kolem televizní věže Fernsehturm (jestli si dobře patuju tak měří kolem 370 metrů), radnice, mu směrem k Museuminsel. Pak následovalo Pergamon-Museum, Checkpoint Charlie (přechod mezi západním a východním Berlínem) Konečně můžu opět psát :D Tady sme měli rozchod. Našli sme úžasnej krámek s plackama za 1 orjo :D a já si koupila tričko, nejmeší velikosti co tam měli (L), abych zjistila, že je mýmu tatínkovi :D Pak tam byl krámek se šperkama. Krásný to tam bylo ♥ V krámku sme se potkali s holkama od nás ze třídy a Terka sem nám pochlubila, že Kája pozdravila Dobrý den :D :) Pak sme šli na "výstavu" kde byli fotky a psalo sem tam o berlínský zdi a tak (desně sme tomu rozuměli). Tady proběhla naše první třídní fotka. A tady sem si byla jistá, že sem opravdu přišla o sousedku. Totiž, u radnice sme si měli stoupnout do kroužku a zapamatovat si svoje sousedy. Já stála vedle Barči a další Hanky (celkem sme tam byli 3). A právě Hanka záhadně zmizela. Když sem to řekla Barče a prohledaly sme celej dav, bez úspěchu napadlo Barušku zeptat sem její spolusedící kde je, aby sme zjistily, že jí odvedla teta. Uff! Pak nás vypustili v nákupním centru, kde sem koupila dárky pro rodiče a prarodiče. A pak vzhůru do hotelu. Článek už vypádá dost dlouhej tak jenom stručně. V 10 sme měli večerku. A do deseti sme se sesedli u nás na pokoji (celá naše třída kromě Terky, Míši a Káji) a kecali. Teda ze začátku sme koukali na německou kriminálku, ale po větě: Vypněte to! To si můžete pustit doma v češtině! sme kecali :)) Spát sme šli poměrně brzo - v 11.
 Další den sme měli skvělou snídani a po ní jeli k Braniborské bráně a budově Řísského sněmu procházelo sem tam tou pípací bránou jako na letišti, měli tam skleněnej výtah a tý skleněný koule byl krásnej výhled. Pak sme byla na Unter den Linden, v zahradách Charlottenburger Schloß pak směr Kurfürstendamm kde byl kostel Gedächtniskirche. Tam nás vypustili. Holky chtěli na oběd do Meka, ale nemohli sme ho najít (a to byl na každym kroku) a tak sme šli do KFC. Tam sme potkali i kluky ze sekundy. Ulovili sme poseldní místo a oni museli ven. Momentálně na tom nic zajímavýho neni (ještě bude). Měli sme na ně krásnej výhled... Za chvíli k nim přišla žebrat nějaká ženská s malim dítětem. Za pár vteřin se objevil chlápek s bundou Security a vyhodil jí. To že sem v KFC viděla ochranku mě docela překvapilo. Pokračuju dál. Kluci se asi rozhodli, že pudou a tak opustili stůl i nedojedenym jídlem. Přiletěly vrány (nebo co to bylo :D) a taky si ukořistily svůj oběd :D My tam chytali záchvat smíchu. Pak přiši další sekundáni konkrétně Mach a Šebestová a strašně se divili čemu se smějem. Věta Tak se otoč! jim to objasnila určitě dobře, ale když se oba otočili rozesmáli se taky. Jestli vám vaše fantazie nezobrazila vrány vtipně tak se snad zasmějete, když vám řeknu, že když sekundáni odcházeli 100% vrátil se šimpanz a strčil hlavu do odpaďáku :D :D Až v autobuse sem se dozvěděla, že vyhodil tác :D Když sme dojedli šli sme se podívat po krámkách a já sem nakoupila dárky k vánocům (od Nici).
 Ještě sme byli v muzeu na výstavě o Adolfu Hitlerovi, na Story of Berlin a v proti atomovim krytu, ale nevim kam to mam strčit :D Adolf byl první den, Story of Berlin druhej (tipuju, že po zámku) a atomovej kryt po Story of Berlin (v suvenýrech měli dokonalou maxi kachničku...za 24 euro :'( = za 600)

A to už je konečně konec! Zítra přiám fotky. Bye Haňulína :D*

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 27. října 2010 v 17:57 | Reagovat

byla to ta Hanka, která si myslim, že to byla? Fotka je krásná. Díky Justinovi jsem si vzpomněla na naší cestu do Skotska :-D.

2 Elísek Elísek | Web | 27. října 2010 v 18:05 | Reagovat

twl....v půlce mě to přetalo byvit, ale dočetla sem to (koukám , že ste víc běhali po obchodech než po památkách...)

3 Haňul Haňul | Web | 27. října 2010 v 18:16 | Reagovat

[1]: Jestli myslíš Hanku od vás ze třídy tak jo :D
Justin jede :D

[2]: ani ne

4 Sofie Jouklová Sofie Jouklová | Web | 27. října 2010 v 21:43 | Reagovat

Německo je hodně krásné... já se tam chystám v létě :-) . Je to i trošku moje povinnost, strávit v BRD trošku delší čas, když německý jazyk tvoří snad 15 let mého života :-)

5 DanielFauri DanielFauri | E-mail | 7. října 2017 v 1:12 | Reagovat

?Ground breaking Applications
Tesla Motors iPad Applications
The Tesla Motors iPad application is mostly a key sales instrument with the product specialists and marketing teams. The application is for marketing events and is chosen in all Tesla retail outlets worldwide. The application serves as a central repository for videos, images, and documentation. The application integrates which includes a card swiping machine to instantly seize drivers license advice for check drive registration and importing to Salesforce. The Tesla iPad application is developed to help product specialists and marketing personnel to produce an engaging and intuitive sales working experience with their potential consumers. In stores product specialist can share the knowledge on their own iPad directly to the big screen TV by having a easy to understand swipe gesture.
Kaiser Permanente apple iphone Application
The Kaiser Permanente apple iphone Application brings all the performance on the word wide web to patients over the go. Health plan members can sign into the application by making use of their kp.org person ID and password to entry secure attributes, such as messaging, appointments, refilling prescriptions, medical records, and finding Kaiser Permanente medical facilities.
Johnson & Johnson HTML5 Game
Dandruff is attacking and your only defense is to blast it absent utilising T/Gel. The room invader inspired games created and developed by Appstem enables players to defeat dandruff by shooting absent dandruff particles. The game is written in HTML5 and featured phone, tablet, and desktop compatibility - all web-based. To help social sharing end users can challenge friends by emailing their score to friends or by posting the game to Facebook and Twitter. The games gives customers the ability interact with the T/Gel brand within a fun and engaging even as even while bringing the commercial to life.
Business Holdings apple iphone + Android Applications
The Business Fleet Management apple iphone and Android applications offer their customer all the equipment about the net in a single central destination for when they're in the road. End users are able to to log their Mileage personal and small business mileage, 100 % obtain to their profile, in application messaging to communicate with their fleet managers, reminders for upcoming program or repairs, look for gas and company stations, manage their fuel card, check on new vehicle order status, request roadside assistance, and fill out accident reports with photo integration.
Jiffy Lube Android Application
Help keep your vehicle in the road and out within the repair shop with the Jiffy Lube Android Application. Uncover the nearest Jiffy Lube. Get tips. Retail store important vehicle data. It is all for the tip of your fingers with the Jiffy Lube Application.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Za fotku v záhlaví děkuji Andrejce, okraje nám od enjoyyy.blog.cz
U obrázků se snažím uvádět zdroj, ale někdy už nemám přímý odkaz... Většina obrázků je weheartit.com, deviantart.com nebo ode mě.

Díky za návštěvu, doufám, že se ke mě zase vrátíš :) Za komentáře bývám ještě radši :)